Kas ir Antigen Tests?


-Ag tests nosaka - vai jūs esat slims ar Covid-19 tieši šajā brīdī!

-Jaunais, ātras darbības tests reaģē uz Antigēnu (nevis antivielām)

-Ātrais SARS-CoV-2 antigēna noteikšanas tests (turpmāk Ag tests) pieder pie specifisko imūnķīmisko izmeklējumu metožu grupas, kas nosaka specifiska vīrusa antigēna klātbūtni.

-Ag testiem ir sava loma Covid-19 infekcijas diognostikā, it īpaši ņemot vērā pēdējā laikā novēroto infekcijas izplatības pieaugumu un šo testu priekšrocības:
-Viss parauga paņemšanai un testa veikšanai ir iekļauts testa komplektā.
-Testa veikšanai nepieciešamas minimālas iemaņas (Lietot tikai ārsta uzraudzībā), nav nepieciešamas laboratorijas iekārtas un rezultāts ir iegūstams 8-15 minūšu laikā kopš parauga pieņemšanas brīža.

-Kamēr COVID-19 IgG/IgM ātrie testi vīrusu atklāj netieši, mūsu ātrais antigēna tests to atklāj tieši, meklējot SARS-CoV-2 vīrusam spiecifisku olbaltumvielu klātbūtni. Nukleokapsīdu proteīns (N) ir ideāls vīrusa noteikšanai, jo to vīrusā ir ļoti daudz un tas ir pietiekami specifisks SARS-CoV-2. Tas ir viens no četriem vissvarīgākajiem struktuālajiem proteīniem un ir iesaistīts vīrusa genoma replikācijā.

#

Kad nepieciešams veikt Antigēna testu?

Ja ir bijis kontakts ar COVID-19 slimnieku un no kontakta brīža pagājušas 3-4 dienas, nav saslimšanas simptomu, lai noskaidrotu, vai esat inficējušies un varat inficēt citus. Ja tests ir negatīvs, to vēlams atkārtot pēc 3 līdz 4 dienām.
Ja ir bijis kontakts ar COVID-19 slimnieku un no kontakta brīža pagājušas 3 līdz 4 dienas, ir iesnas, sāp kakls vai ir citas parastas saaukstēšanās pazīmes, lai noskaidrotu, vai esat inficējušies un varat inficēt citus. Ja tests ir negatīvs, to vēlams atkārtot pēc 3-4 dienām
Pastāv profesionāli pamatotas aizdomas par plašāku infekcijas izplatīšanos Covid-19 skartajā iestādē vai uzņēmumā, kā arī ja kolektīvā ir liels skaits kontaktpersonu


(Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra 2020.gada 19.novembra rekomendācijām)

#

Antigen Testa Priekšrocības?


-Ātri un vienkārši rezultāts 15 minūšu laikā ar precizitāti 98%..

-Iespējama mājas vizīte (pieteikties dienu iepriekš) mobilā mediķu grupa izbrauc pēc pieraksta.(pakalpojums būs pieejams tuvākajā laikā)

-Antigen Testu var taisīt jūsu mediķis - iestādes vai uzņēmuma atrašanās vietā.(nav nepieciešamas laboratorijas)

- Viegla un ātra paraugu ņemšana, izmantojot nazofaringeālu tamponu. (testu veic deguna dobumā)

-Sazinaties ar mums, lai pieteiktos Covid -19 testam: info@antigentest.lv

Piezīme:

Negatīvs Ag testa rezultāts neizslēdz aktīvu Covid-19 infekciju, un tāpēc aizdomīgos gadījumos, īpaši simptomātiskiem pacientiem, ir jāveic apstiprinošā diognostika ar molekurāli bioloģiskiem SARS-COV-2 RNS noteikšanas testiem.

#